III RUNDA VTEC CUP POLAND 2022 – TOR ŁÓDŹ – RELACJA

Trochę dłużej tym razem, czytacie to w ogóle 🤣 Dla nas jako organizatorów VTEC Cup Poland, ten weekend mimo że ekscytujący, malował się w trochę niepokojących barwach. Dawno przed rundą nie mieliśmy tak zapchanego harmonogramu, w którym wszystko zaplanowane było co do godziny. Wiązało się to oczywiście z przyjazdem naszego gościa specjalnego z Ameryki, oraz imprez tej wizycie towarzyszących. Zmęczenie było maksymalne, ale finalnie i niespodziewanie była to na pewno jedna najlepszych rund VTEC Cupa w historii 😎
Dla nas weekend VTEC Cupowy zaczął się już w czwartek, od epickiego Kanjo Nights przeznaczonego tylko dla Hond. Nie ma chyba w Polsce innych spotów, w których udałoby się tworzyć taki indywidualny i bliski Japonii klimat (no może jeszcze Mid Night Club na stacji „Yoshi” 😁). Przejazd w 100 Hond w długim tunelu pod Warszawą sprawił, że stężenie oleju w naszych płucach przekroczyła poziom krytyczny, ale tego się nie zapomina 😃 Szacun Adam Włodarz za organizację tego 😉
Sam dzień na Łodzi to już osobna historia ☀️ 30 stopniowy upał dawał się wszystkim we znaki, ale szczęśliwie całe zawody obyły się bez ani jednej dłuższej przerwy, żadnej poważnej awarii, żadnego wypadku (tfu, tfu) i całkowicie punktualnie zgodnie z harmonogramem. Wyjeździliśmy 6 sesji, każdy chętny spędził ponad godzinę na torze. Aż 11 osób osiągnęło czasy poniżej magicznej minuty. To mega cieszy nas, bo widzimy, że VTEC Cup Poland bardzo mocno wpłynął i wpływa na poziom Hond w polskim timeattacku. Brak desperackiej rywalizacji o złote majty, a zamiast tego wzajemna pomoc, rady i kumpelski klimat sprawiają, że korzystają na tym wszyscy, rozwijają się i czerpią z doświadczenia innych uczestników. Dzięki Honda AutoWitolin mogliście też zobaczyć w akcji dwa Hondowe rarytasy, czyli Integrę DC5 oraz Civica EK9. Wspaniały widok widzieć te auta na torze! 🤩
Obecność gości specjalnych była dodatkową atrakcją. Kickster ZnaFca, czyli czołowy, polski youtuber motoryzacyjny był z nami i ścigał się najpierw w klasie STREET, a później po przesiadce do Yarisa GR również w OPEN. Wykorzystał też możliwość i pokazał w akcji swój najnowszy projekt, czyli potężnego i głośnego Mustanga V6 na kompresorze. Mogliście go widzieć nawet przed oficjalną jego premierą na YT. Bardzo doceniamy to Seba, że bierzesz udział w naszych eventach, ścigasz się na tych samych zasadach co każdy zawodnik i że te VTEC Cupy to jest spoko okazja, żeby zamienić z Tobą parę słów na luzie, bez tłumów. W końcu ten upragniony puchar też wpadnie 😉 Na kanale Seby za jakiś czas pojawi się film z tych zawodów.
Wisienką na torcie tego weekendu był przyjazd do Polski, najbardziej znanego w USA i na świecie ambasadora marki Honda czyli – HondaPro Jason 🤩 Nasz gość był zachwycony całym wyjazdem, i społecznością Hondy która w Polsce nadal kwitnie i rośnie. Jak sam powiedział, w żadnym innym europejskim kraju scena Hondy nie wygląda tak dobrze jak u nas. To mega komplement. Jason zrobił kilka co-drive w różnych samochodach, a przez pozostały czas nie rozstawał się z telefonem kręcąc relacje, reelsy, storiesy i nagrywając nasz event. Co dokładnie tutaj robił i co udało mu się zobaczyć możecie sprawdzić na jego fanpage, instargam i YT. Podziękowania za zorganizowanie tej wizyty należą się Honda AutoWitolin i Grzesiek Szenk. To on już od 2 lat planował tą akcję, aż w końcu doszła do skutku i zakończyła się pełnym sukcesem! 🙌
Czas przejść do formalności 😉
Na najwyższym stopniu w każdej z klas stanęli:
✅STREET – Kamil Myśliński – 1:03,576
✅STREET+ – Michał Kisiel – 1:00,858
✅D PRO – Mateusz Bartosz Wujciów – 0:59,935
✅B PRO – Mateusz Jarzombek – 0:57,031
✅K PRO – Adrian Bęben – 0:57,004
✅OPEN – Darek Grygierek – 0:59,581 (Renault Clio RS)
W konkursie kaskowym do wygrania był zestaw kosmetyków do detailingu od Klinika Lakieru, który trafił w ręce naszego gościa specjalnego Kickster ZnaFca, a voucher na corner balance w MSS Garage pojechał do domu razem z Michał Borek. Do wygrania były również kolejne trzy limitowane kubki od Jarusnet. Dziękujemy, a zdobywcom gratulujemy! 🙏
Po raz kolejny głównym instruktorem na rundzie był Damian Szarota, który czuje się w tej roli znakomicie, a zadowolenie i wyniki jego podopiecznych potwierdza, że jest też niesamowicie skuteczny i w prosty sposób przekazuje wiedzę. Cieszymy się, że być może pomagamy właśnie Damianowi w zaczynaniu dalszej instruktorskiej kariery – oby 😃 Również Marcin Markowicz Motorsport czyli mistrz i ekspert toru w Łodzi (i nie tylko) oferował swoją pomoc w poprawianiu wyników naszych zawodników, dając cenne rady i wskazówki zdobyte poprzez ogromne doświadczenie instruktorskie. Dziękujemy panowie, a wszystkim, którzy chcą rozwijać się indywidualni, polecamy treningi z Damianem i Marcinem 💪
Wprawdzie po długiej walce nie udało się na imprezę znaleźć żadnego foodtrucka z jedzeniem, to mimo wszystko poradziliście sobie w tym temacie, tworząc dodatkowo fajny, letni grillowy klimacik na tej imprezie. Pizzeria Pizza Kelo ze Strykowa również ogarnęła temat doskonale dostarczając nam ciepłe pizze w dużej ilości. Jednak szczególnie chciałbym podziękować jednemu z naszych zawodników Konrad Banasiak i Łódzka Manufaktura Lodów którzy sami zgłosili się do nas na dzień przed imprezą oferując jedne z najlepszych lodów jakie jadłem w życiu. W takim upale ich sorbety były prawdziwym zbawieniem 🍦
Na koniec dziękujemy wszystkim naszym partnerom i sponsorom, za wsparcie tej rundy oraz tym, którzy pomagali w organizacji całego eventu: Grzesiek Szenk, Kuba Kurkowski, Sylwia Świtkowska, Kasia Pełczyńska, Damian Szarota, Agnieszka Pielawa, Zuzanna Amelia Chudzińska, Jacek Radkowski i innym znajomym, Justynie z ProTimer, Radek Grzegory i całej obsłudze Tor Łódź oraz wszystkim niezależnym fotografom i filmowcom 😊
Pełną i wyjątkowo dużą galerię zdjęć od Krzyśka Rajtera możecie zobaczyć poniżej. Dodatkowo możecie pisać do Krzyśka z prośbą o paczkę dodatkowych zdjęć Waszych aut 🙂
UWAGA! Punkty klasyfikacji sezonowej zdobyte na tej rundzie zostają naliczone tylko zawodnikom, którzy kupili kartę zawodnika. Aby nie stracić punktów z Łodzi kup kartę w terminie do 15.07.
PARTNERZY:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *