VTEC CUP POLAND jest duchowym następcą, oraz rozwinięciem cyklu ZeroX Track Day, czyli amatorskich zawodów time-attack, przeznaczonych dla samochodów wszystkich marek, których ideą było ułatwienie przygody w motorsporcie nowym osobom. Mamy za sobą dwie edycje tego cyklu. Wysoka frekwencja, pozytywne opinie oraz wiele nowych wyścigowych zapaleńców pozwalają twierdzić, że tego typu imprezy są potrzebne i spełniają swoje zadanie. Dlatego stworzony został puchar VTEC Cup Poland, którego pierwszy sezon odbył się w 2020 roku. Pięć rund na pięciu różnych torach pokazało niesamowite zaangażowanie społeczności Hondy. Kolejny został poszerzony o szóstą rundę. Rok 2022 pokaże rozwiniętą i wzbogaconą formułę znaną z poprzednich sezonów.

Zarówno cykl ZeroX Track Day jak i puchar VTEC CUP POLAND jest efektem przypadkowo zapoczątkowanej, ale bardzo owocnej współpracy pomiędzy pasjonatem, amatorskim kierowcą wyścigowym Jarzombem (Mateusz Jarzombek) a jednym z największych i najstarszych salonów Hondy w Polsce: Honda AutoWitolin z Warszawy!

AutoWitolin jest z Nami od samego początku, najpierw jako sponsor nagród, obecnie jako główny partner i wsparcie całego pucharu. Bardzo ciężko dziś o dealera, który ponad wyniki finansowe przedkłada pasję do motoryzacji, motorsportu i niesamowicie otwarte podejście do klienta!

FB: (www.facebook.com/Honda.AutoWitolin)

Zdjęcie współpraca 1